Zasłony

zasłony

Zasłony rzymskie są doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu, bez względu na jego styl. Świetnie się prezentują w miejscach urządzonych nowocześnie, a we wnętrzach klasycznych stanowią eleganckie dopełnienie dekoracji. Mogą stanowić ciekawe uzupełnienie zasłon. Zasłony podnoszone przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem. Podczas podciągania układają się w poziome równoległe płaszczyzny kryjące się jedna za drugą.

Po całkowitym podniesieniu tworzą dekoracyjny lambrekin, natomiast po opuszczeniu tkanina jest całkowicie rozprostowana i gładka. W kryteriach wystroju wnętrz cechują się niespotykana elegancją, ale także funkcjonalnością. Rolety rzymskie cechuje możliwość montowania do ścian, sufitu lub we wnękę okienną.

Zasłony austriackie są rodzajem dekoracyjnych zasłon, podnoszonych dzięki systemowi specjalnych linek. W efekcie tkanina przy podnoszeniu zasłony układa się w poziome, równoległe fałdy. Zasłona austriacka jest lekko marszczona wzdłuż górnej krawędzi.

Opuszczona wygląda podobnie do zasłony rzymskiej, a wskutek podciągania marszczy się dodatkowo w pionie. Brzegi zasłony mogą być dodatkowo obszyte lamówką, dobranej np. z innej tkaniny.

Dzięki bogatej kolekcji tkanin i różnorodnym wykończeniu można tworzyć niepowtarzalne zasłony. Zasłony austriackie można przykręcać do ściany lub do sufitu. Tkanina przymocowana jest do listwy górnej za pomocą taśmy rzepowej. Sprawia to, że można ją łatwo zdejmować (np. do prania) bez potrzeby demontażu całej zasłony.